Opinie rodziców uczniów Montessori Farm School

„Montessori Farm School to miejsce skupione przede wszystkim na potrzebach młodzieży, której przyszło dojrzewać w obecnych, niełatwych czasach. Dzięki temu, że jest to szkoła bardzo kameralna, każdy uczeń jest traktowany indywidualnie i wyjątkowo.

Mój syn podkreśla, że ma szczęście uczyć się w szkole, ktora ma wspaniałych nauczycieli. Miałam przyjemność rozmawiać z wychowawcami i nie dziwię się, że on tak bardzo ich ceni.
Szkoła zatrudnia kilku native speakerów (z angielskiego i hiszpanskiego). To niesamowite jaki postęp zrobił mój syn w posługiwaniu się tymi językami. Przychodząc do szkoły jego umiejętności językowe były bardzo przeciętne, a teraz mówi płynnie po angielsku!

Komunikacja z osobami prowadzącymi szkołę oraz nauczycielami jest na najwyższym poziomie. Jako rodzice mamy możliwość cyklicznych spotkań indywidualnych z nauczycielami w obecności swojego dziecka, co buduje prawdziwą przestrzeń do szczerej rozmowy. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim systemem i nie mogę nadziwic się, jak świetnie to działa.

MFS Białka to miejsce wyjątkowe również dlatego, że daje uczniom możliwość wyjazdów nie tylko tych bliższych, jak do teatru czy filharmonii, ale również tych dalekich, poza granice Polski.

Zajęcia odbywają się nie tylko w salach lekcyjnych, ale również w terenie. Ta formuła jest ciekawa i sprawia, że przyswajanie wiedzy odbywa się naturalnie, jak gdyby przy okazji.

Szkolę cenię również za to, że poza nauką młodzież wykonuje codzienne obowiązki. Każdy uczeń zaangażowany jest w przygotowywanie posiłków, sprzątanie, pranie czy opiekę nad zwierzętami, które zamieszkują farmę. Jako mama widzę olbrzymi postęp w podejściu do obowiązków przez mojego syna, za co jestem bardzo wdzięczna osobom prowadzącym tą placówkę. Niesamowite jest, jak praca i systematyczność doskonali charakter mojego syna. Jestem bardzo szczęśliwa, że mój nastolatek trafił tutaj. To prawdziwa szkoła życia.”

Mama Kjartana

„My son has been a student at the farm school for a few months now. Initially it was a big change for him and he had a difficult time adjusting to them. 

However due to the consistent attention and support he received from the teachers there I see that he is much happier to be there. I also saw an improvement with his overall wellbeing. The curriculum involves a lot of time spent outdoors in nature allowing him to learn not just out of the textbook but by exploring and seeing things firsthand. He seems more positive and appreciates things he would not notice before.

 Although it was a difficult choice to make at first, now I can confidently say it was the right choice to send him to the farm school in Bialka.”

Dominika, Mama Alego

„Trudne dobrego początki….tak mogłabym sparafrazować przygodę syna w Montessori Farm School Folwark Białka. Dzisiaj, kiedy wiem, że nauka i pobyt mojego syna w tej szkole to dobrodziejstwo o wiele większe niż kolejny rok obowiązku edukacyjnego, w niepamięć odeszły początki żmudnej adaptacji do nowej rzeczywistości szkolnej. Liczy się to, co jest tu i teraz.

Na pierwszym miejscu dostrzegam pozytywne zmiany, jakie zaszły w moim dziecku: przez pierwszych sześć lat szkoły podstawowej mój syn zdążył stracić wiarę w przyjaźń, solidarność i trwałość relacji rówieśniczych.

W Montessori Farm School Folwark Białka dowiedział się, że ma przyjaciół i przekonał, że więzi współtworzy i pogłębia on sam poprzez wspólne doświadczenia: pracę na farmie, odpowiedzialność za zwierzęta, troskę i pomoc młodszym dzieciom, dzielenie radości i smutków – nie tylko z rówieśnikami, ale także z dorosłymi opiekunami. Mój syn jest w miejscu, w którym czuje się zauważony, potrzebny i doceniany.”

Mama Federico