Praca – Nauka – Dom

Młodzi ludzie muszą mieć wystarczającą swobodę działania, która pozwoli im wykazać się własną inicjatywą. 

Niezależność ta podlega jednak konieczności zapewnienia granic, aby indywidualne działanie było jednocześnie swobodne i użyteczne…

Maria Montessori

Dom nastolatków

Montessori Farm School to szkoła, która oferuje możliwość mieszkania na farmie. To prawdziwy dom z kuchnią, dwoma salonami, ogromną jadalnią i przytulnymi sypialniami. Tutaj nasi uczniowie będą nie tylko uczyć się i pracować. Wspólne prowadzenie domu, nauka i praca u boku dorosłych pozwoli doświadczać życia w mikrospołeczeństwie, gdzie każdy będzie mógł rozpoznać, kim jest i jaką rolę ma do spełnienia. Dom – nauka – praca to sfery, które nieustannie przeplatają się w życiu, a zatem i w Montessori Farm School. Mieszkając i pracując na farmie, młodzi ludzie nauczą się dzielić obowiązkami, doświadczą odpowiedzialności za wspólnotę, poznają zasady i ich sens istnienia w zorganizowanym społecznie środowisku oraz rozpoczną drogę ku dorosłości.  Tutaj razem mieszkają, gotują i przygotowują posiłki, odpowiadają za zwierzęta, planowanie budżetu, bieżące naprawy, zakupy, sprzątanie, pranie. Uczą się i pracują w symbiozie z naturą, a prowadząc farmę – własny biznes, mogą w pełni korzystać z jej dobrodziejstw. Tym samym uczą się zasad zdrowego, odpowiedzialnego życia oraz podstaw marketingu i handlu, oferując do sprzedaży swoje produkty na lokalnym rynku.

Mają też czas dla siebie – na relaks, odpoczynek i rozwijanie swoich pasji w niezwykle atrakcyjnym miejscu zgodnie z formułą slow life.

Codziennie.

Edukacja Montessori to nauka życia, której celem jest przygotowanie naszych uczniów do wejścia w dorosłość i stania się ludźmi samodzielnymi, pewnymi swych kompetencji i talentów, empatycznymi, ale także mającymi głębokie poczucie własnej wartości i świadomość swojego miejsca oraz roli w społeczeństwie.