Jakie są zalety szkół z internatem? (opinie ekspertów) – co eksperci mówią o nauce w szkołach z internatem

„Szkoły z internatem dla dzieci i młodzieży mogą wydawać się niektórym rozwiązaniem z przeszłości, a jednak zainteresowanie tego rodzaju edukacją wzrasta. Oczywiście, we współczesnym świecie takie szkoły są nowoczesne pod względem zaplecza, wyposażenia i metod pracy, chociaż jednocześnie w wielu z ich wysoko ceni się tradycję.

Szkoła z internatem to popularna forma edukacji w wielu krajach. Wielu polskich rodziców jest także zainteresowanych szkołami z internatem i niektóre niepubliczne szkoły w Polsce również oferują taką formę kształcenia. Ponieważ mieszkanie w internacie wymaga od ucznia sporej samodzielności, większość szkół z internatem to szkoły średnie.

Wiele szkół z internatem przyjmuje też uczniów, którzy nie mieszkają w internacie, dzięki czemu społeczność uczniowska jest bardzo zróżnicowana, z korzyścią dla wszystkich uczęszczających do danej szkoły.

Jakie są zalety szkół z internatem?…”

Powyższe tekst pochodzi z artykułu na stronie portalu Our Kids. W artykule znalazła się również wypowiedź Małgosi Tarnowskiej założycielki i właścicielki Montessori Farm School Folwark Białka.

Cały artykuł oraz wypowiedzi ekspertów na stronie:

https://www.ourkids.net/pl/expert-corner-szkoly-z-internatem-opinie-ekspertow.php#maincontent