Nasza misja i cele

Szanowni Państwo,

Będąc edukatorem od ponad 20 lat, doskonale rozumiem jak ważna jest przestrzeń i odpowiednio przygotowane otoczenie, które odpowie na potrzeby młodzieży niezależnie od etapu rozwoju, na jakim się znajduje.

W związku z tym pragnę zaprosić wszystkich – dorosłych i dzieci – do poznania miejsca, które w swojej istocie zostało powołane w celu zapewnienia uczniom dostępu do szerokiej i kompleksowej edukacji. To prawdziwa szkoła życia dająca sposobność zdobywania zarówno wiedzy teoretycznej jak i umiejętności praktycznych. Możliwość zamieszkania na farmie, w pełnej symbiozie z naturą, przyczynia się do pełnego rozwoju każdego młodego człowieka, niezależnie od tego, czy spędzi w tym miejscu jedynie krótki czas czy też zostanie na dłużej.

Montessori Farm School wciela w życie ideę szkoły, w której uczniowie mieszkając i ucząc się razem będą jednocześnie wspólnie budować swoją własną społeczność. Szkoła-farma z internatem otwiera możliwość edukacji domowej w przyjaznym i pełnym ciepła otoczeniu.

Folwark Białka to jednak nie tylko szkoła. Zabytkowy pałac i otoczenie starego parku zaprasza do korzystania z naszych przestrzeni przez cały rok. Organizujemy tutaj Zielone Szkoły,tematyczne wyjazdy integracyjne dla dzieci i młodzieży, całoroczne wycieczki na farmę, a także wakacje.
Jest to cudowna przestrzeń z pięknym klimatycznym pałacem, którego gościnne drzwi zapraszają do korzystania z pełni uroku i potencjału tego miejsca, a zatem…

Witamy w Białce,
naszym wspólnym domu.